Co gra planszowa zapewnia naszym dzieciom?

Gry planszowe to sposób na spędzanie czasu z rodziną. Mogą one także rozwinąć o wiele bardziej więzi rodzinne i empatię. Gry planszowe mogą nie tylko bawić, ale także uczyć, rozwijać wyobraźnię i umiejętności interpersonalne, pozwalając na doświadczenie nieznanych wcześniej postaci, takich jak detektywi, poszukiwacze skarbów czy władcy wielkiego imperium.

Estetyczne wykonanie gry

Wykwintna grafika, ciekawe zasady, ciekawe gadżety i oryginalna rozgrywka w grach planszowych na rynku czasami sprawiają, że są one bardziej interesujące niż wiele gier komputerowych. Dzięki temu wszystkiemu gry planszowe zapewniają wiele godzin niespotykanej zabawy dla całej rodziny.

Jak gry planszowe uczą dzieci poprzez zabawę?

Nauka poprzez zabawę to mądry sposób na przekazanie najmłodszemu dziecku cennej wiedzy. Wszystkie gry planszowe rodzinne od TaniaKsiazka są doskonałym narzędziem, które może rozwijać małe dzieci podczas zabawy z rodzicami lub rówieśnikami. Dzieci uczą się za ich pomocą:

  • umiejętności motorycznych,
  • logicznego myślenia,
  • wyobraźni,
  • pisania i czytania,
  • nowych słów,
  • ciekawostek o świecie.

Jak gry planszowe uczą zdrowej rywalizacji?

Gry planszowe są prostym sposobem na nauczenie dzieci rywalizacji, wprowadzenie zasad fair play i pokazanie, że oszukiwanie (w grze lub w życiu) nie będzie działać. Dobrym pomysłem na rozwinięcie umiejętności pracy zespołowej jest gra w większej grupie, w której małe dzieci uczą się pomagać sobie nawzajem i wspólnie pracować nad osiągnięciem wspólnego celu, jakim jest wygranie gry.

Jak gry uczą logicznego myślenia i przewidywania?

Jedną z cennych zalet tradycyjnych gier planszowych jest rozwój nauki logicznego myślenia. Różne zasady i style gry często zmuszają dzieci do znalezienia najlepszego rozwiązania, dokładnej analizy faktów, udziału w negocjacjach i przewidywaniach. W większości gier, w szczególności strategicznych, małe dzieci muszą zastanowić się, jak się zachować, aby nie popełnić błędów i nie wykorzystać zachowania przeciwników na swoją korzyść.

Jak gry rozwijają wyobraźnię i kreatywność?

Gry planszowe dla dzieci są pełne kolorów i bajkowych postaci, które mogą przenieść dzieci do innego świata. Gry planszowe, które w swoisty sposób rozwijają kreatywność i fantazję, to gry, których prawidła opierają się na konotacjach. Maluchy rysują różne kształty, które reprezentują określone kształty i muszą wybrać dla nich właściwe skojarzenia, takie jak słowa, dźwięki, przedmioty, a nawet fragmenty piosenek.

Plik wektorowy utworzonY przez freepik - pl.freepik.com